• Lívia Lippaiová

Lean In Circles očami ich líderiek

Jedným z našich cieľov v Lean In je budovať prajnú komunitu žien. Jednou z ciest, ako to dosiahnuť, sú Lean In Circles. Sú to menšie komunity žien, so spoločným cieľom. Ženy tu nájdu priestor na rozvoj, rast a miesto prijatia a podpory. Členky Lean In Circles sa pravidelne stretávajú, aby sa naučili nové zručnosti a spoločne sa posúvali k svojim cieľom. V súčasnosti existuje na celom svete viac ako 50 000 Circles a to v 184 krajinách. Na Slovensku ich máme už 32 a neustále pribúdajú.

Vyspovedali sme štyri líderky slovenských Circles, ktoré odkryli niečo z ich zákulisia.Každý z Circles vznikal inak a každý má iný cieľ. Aj v tom je ich čaro. Spájajú ich najmä ambície, chuť podporovať a motivovať sa navzájom, vzájomná snaha o to, aby sa spolu učili novým znalostiam, rástli a boli si inširáciou. A to vo všetkých oblastiach života. Čo bolo cieľom u našich líderiek?


Petra:

Pre mňa je to vzájomnosť, blízkosť, možnosť mať vytvorený bezpečný priestor, kde rozumieme jedna druhej, kde sa vieme podporiť a vymeniť si dobrú energiu. Je to spájanie podobne zmýšľajúcich žien, ktoré majú odvahu posúvať sa ďalej v rôznych oblastiach života a vzájomne sa inšpirovať.


Katka:

Podľa mňa je to budovanie prajnej komunity žien, ktoré môžu prechádzať v živote podobnými vecami ako ja sama. Popri študovaní si niektorej z tém, ktoré sú dostupné a pekne spracované, sa viac spoznávaš, dopraješ si čas na premýšľanie, ktorý by si inak venovala práci či rodine a počúvaš druhé. A to Ťa môže často inšpirovať, motivovať a dať Ti iný uhol pohľadu.


Na Lean In Circles je skvelé aj to, že ak si žena nenájde taký, ktorý by spĺňal jej predstavy, jednoducho si založí vlastný.

Čo k tomu viedlo naše líderky?