• Šárka Patkošová

Lucia Šicková - Snažím sa dávať iným odvahu a silu, aby menili svoj svet k lepšiemu

Výnimočné ženy slovenského biznisu je rubrika, ktorá Vám prináša inšpiratívne, motivujúce a hlavne jedinečné príbehy slovenských žien, ktoré sa nebáli vykročiť vlastnou cestou, aby mohli pomôcť druhým a zrealizovať tak svoju víziu.Lucia Šicková je spoluzakladateľka spoločnosti PIXEL FEDERATION a matka 3 detí, ktorá má za sebou dlhoročnú prax v oblasti IT a ľudských zdrojov v tvorivom priemysle. V súčasnosti zodpovedá za riadenie rozvojových a vzdelávacích programov v tejto spoločnosti, kde sa snaží vytvárať a podporovať inovatívne formy vzdelávania, využívanie najmodernejších technológií a zároveň využívať hry ako nástroj na zvyšovanie kognitívnych zručností a angažovanosti na rôznych spoločenských témach.


Ako vyzerá Váš bežný pracovný deň?


Pracovný, alebo víkend? Vstávam väčšinou o 5.30, vyvenčím psy a idem si zabehať. Šport je pre mňa esenciálny. Keď nebehám, mám silový tréning, v normálnych časoch som plávala. O 7.00 budím deti a robím im raňajky, veziem ich do školy. Keď sa vrátim, príde čas na raňajky pre mňa a maily. Potom sa rozbehnú online stretnutia, lebo aktuálne robím hlavne z domu. Medzi 12.00-13.00 mám obed so svojím takmer tínedžerom, ktorého mám doma. Medzi online stretnutiami vešiam prádlo, venčím, varím, keď potrebujem porozmýšľať, tak sa trochu poprechádzam a rozhýbem. Okolo 16.00 vyzdvihnem menšie deti zo školy a idem podľa potreby späť k telefonátom. Sú dni, keď viem skončiť o 17.00, ale sú aj také, keď končím o 19.00. A potom samozrejme riešim deti, väčšinou spolu niečo tvoríme, čítam im, keď ležia v posteli. Pracovné dni zvyknú byť vcelku nabité.


Čo Vás odlišuje od ostatných v tejto brandži?


Každý človek, ktorého poznám, je unikátny, svojim postojom, zručnosťami, vedomosťami a skúsenosťami. Nepoznám dve identické ľudské bytosti, každý sa od seba v niečom líšime.


Čo vnímam u seba ako silnú stránku, je neustála potreba na sebe pracovať, rozumieť súvislostiam, snaha robiť veci efektívnejšie, ľudskejšie a láskavejšie.

Svet, v ktorom žijeme je najlepší, aký sme zažívali za celú históriu ľudstva. Áno, teraz je to oveľa komplikovanejšie, ale stále zažívame pandémiu v čase, keď sme na ňu lepšie pripravení, ako boli naši predkovia na španielsku chrípku. Napriek tomu vnímam extrémnu polarizáciu sveta na „my a oni“, rozširovanie socio-ekonomických rozdielov a až paralýzu systému riešiť tieto neustále komplexnejšie problémy.

Kde viem, tak pomáham a snažím sa dávať iným odvahu a silu skúšať a meniť svoj svet k lepšiemu.