• Katarína Trn

Buď svoja, v dobrom aj v zlom

Ema Müllerová nosí v sebe mix toho, čo sa dnes pokope vidí len zriedka. Autenticita. Odvaha. Spokojnosť (sama so sebou). Úprimnosť. Nezávislosť. To všetko cítiť z jej podcastov, života na "sieti" a vidieť to aj v jej odpovediach nižšie.


Ide z teba charizma a taká pozitívna "crazy" nálada. S čím sa ráno budíš?


S budíkom. Teda -kmi. Budim sa s millión budíkmi. Väčšinou sa mi totiž najlepšie sny snívaju ráno a ja ich vždy chcem silou mocou dosnívať, aj keď viem, že nemajú koniec. Ale čím dlhšie spím, tým viac som potom na seba naštvaná a o to ťažšie sa mi vstáva, takže sa s tým snažím bojovať. Ako aj s tonou ďalších vecí v mojom hysterickom živote.


A milujem rannú kavu. Dávam si do nej škoricu, aby aj ona vedela, že je pre mňa jedinečná.

Som bohyňa. Ako si sama povedala, je to Tvoj postoj, životný štýl postavený na sebaláske, hysterickom plači a hlasnom smiechu. Je to to, čo robíme, keď sme samé sebou. Ako k takému životnému štýlu dôjsť, mať radosť sama zo seba?


Nie je to len o tej radosti zo samej seba, ale aj o zvládaní tých momentov, keď sa práve z ničoho netešíš. O tom, ako sa vedieť naplno ľúbiť, ale zostať pri sebe aj vtedy, keď tú lásku nikde nevidíš. Proste byť svoja, v dobrom aj v zlom.


Čo Tebe pomáha dodať si sebavedomie?


Pomáha mi povedať si, že som jediná svojho druhu.


Namiesto toho, aby som sa stále niekomu snažila podobať, vložím tú energiu do toho, aby som bola čo najlepšou verziou seba.

Čo je podľa Teba najväčšia lož, ktorej ženy dnes veria?

Že na to, aby si sa cítila krásna, sa najskôr musíš páčiť iným. Totálny nezmysel. Krása je iba tvoje rozhodnutie, a či si pekná alebo škaredá, tiež.