Knihy, ktoré vás nakopnú

Knižka je ako liek. Nie každá je pre každého a zaberá, len keď nás zastihne v tom správnom životnom období. Kvalitná kniha môže zabaviť, naučiť, povzbudiť, ale môže byť aj posedením so skúseným mentorom či mentorkou, s ktorými popri čítaní vedieme rozhovor v našej mysli. Kniha je nerozlučnou súčasťou nášho sebarozvoja. A či už si nájdete čas na jednu alebo tridsať ročne, stojí za to šetriť čas a siahať po tých fakt dobrých. My v Lean In tíme čítame veľa a toto sú knihy, ktoré nakopli nás.
Alžbeta Palkoci, Community & Partnerships Development Coordinator

Nezabudnuteľná kniha, vďaka ktorej som sa vedela aspoň trochu vcítiť do kože Afričanky a prežiť s ňou cestu do Ameriky, boj a vysporiadanie sa s predsudkami, jej lásky, úctu k pôvodu a tradíciám. Kniha je svieža, vtipná a ženská, hlavná hrdinka je naozaj uveriteľná. Vďaka svojhlavej Ifemelu poodhalíte čaro, ale aj problémy africkej kultúry, postojov alebo černošských vlasov.


Táto príručka kritického myslenia otvára nové obzory. Vysvetľuje fungovanie médií, približuje cielenú prácu s textom, hovorí o slobode a zodpovednosti. Možno to znie ako opis akademického článku, ale práve naopak. Kniha je písaná "po lopate", tak, že ju pochopí teenager aj vaša babička. Na 240 stranách nájdete snáď všetko, čo vám pomôže vytvoriť si vlastný názor, konfrontovať názory ostatných, chápať média, grafy a čísla. Kniha je plná praktických príkladov a obrázkov, ktoré ideálne dopĺňajú všetky informácie.


Nie, nie je to kniha o chudnutí :) Ale je o tom, že tie plavky môžu vyzerať dobre na každej jednej z nás! Toto optimistické čítanie o ženách a pre ženy je presne to, čo potrebujete po náročnom dni, kedy máte chuť na niečo príjemné, čo vyčarí úsmev a povzbudí. Sú to krátke úvahy a príbehy zo života , ktoré sa dotýkajú rôznych oblastí ženského sveta a som si istá, že sa minimálne v polovici prípadov nájdete aj vy!


Šárka Patkošová, Internal Soft-Skill Trainer

Skvelá kniha plná praktických tipov a trikov, ako na networking a budovanie vzťahov. Naučíte sa, čo robiť počas prvých piatich minút, piatich hodín, ako aj piatich dní, aby ste porozumeli pravidlám ľudského správania a vedeli vychádzať s každým.


Ak si chcete zlepšiť svoje prezentačné zručnosti a preniknúť do tajomstva prejavov tých najlepších TED rečníkov, tak túto knihu si zamilujete. Nestačí mať skvelé myšlienky a nápady. Aby sme uspeli, musíme sa naučiť ich predať.