• Lívia Gaľová

Carolina Garcia - Robte to, pri čom vám bije srdce

Carolina Garcia Espinoza de los Monteros je veľmi energický, aktívny a pozitívny človek. Jej gastronomické dobrodružstvo sa začalo pred 21 rokmi a svoju profesiu miluje. Vyštudovala tzv. Licenciutura in gastronomia na kuchárskej škole, s cieľom stať sa kuchárkou, hoci nikdy predtým tento plán nemala. Do Košíc prišla pred šiestimi rokmi a rozhodla sa tu zostať, pretože jej toto mesto prirástlo k srdcu. V rozhovore prezradila viac o práci v sektore, kde zatiaľ dominujú najmä muži, ale aj o skúsenostiach z rôznych častí sveta.


Kedy si si uvedomila, že chceš byť šéfcukrárkou?


Vždy som chcela študovať grafický dizajn. Mám rada farby a som kreatívna duša. Ale je pre mňa ťažké naučiť sa pracovať so všetkými grafickými programami. Pamätám si, ako som sledovala babku aj mamu pri pečení či varení, keď som bol dieťa. Vôňa a všetko to naokolo ma omámilo. Pomyslela som si, hmm, zarábať si varením či pečením by bolo fajn. A tak som hľadala vhodnú školu. Paradoxom je, že nie som až tak na sladké. No keď sme počas štúdia pracovali s pečivom a sladkosťami, postupne sa mi to zapáčilo – presné kontúry, tá krása, usporiadanie, farby, príchute. Lebo avokádo je avokádo, ryba je ryba. Ale z jahôd môžete pripraviť omáčku, pridáte vajce, cukor alebo smotanu a zmení to farbu či vôňu. Z jednoduchých bežne dostupných surovín dokážete vytvoriť doslova umenie.


Si teda dobrým príkladom toho, že človek môže byť čímkoľvek chce.


Nie úplne. Môžete síce rozvíjať svoje zručnosti, ale musíte ich najprv mať. Len preto, že sa vám niečo páči, nemusíte byť hneď schopní to urobiť. Stalo sa mi to, keď som chodila na balet. Veľmi som túžila byť baletkou, no nebola som dosť vysoká, ani dosť chudá, jednoducho som nemala profil, nebola som na to stavaná. Ale samozrejme, zručnosti nie sú všetko. Musíte tvrdo pracovať, aby ste ich dostali na čo najvyšší level a boli úspešní. A je skvelé, ak to, čo robíte, navyše milujete.


Nestáva sa často, že narazíte na niečo, čo skutočne milujete a čo vás baví, a ešte menej často to nazývate svojou prácou.

Aká bola tvoja prvá práca?


Už počas štúdia som začala pracovať. Bola to najlepšia škola v meste a ponúkali rôzne pracovné pozície v reštauráciách v Mexico city. Mala som šťastie, že som päť rokov spolupracovala so špičkovými reštauráciami v meste. Položilo to základy mojej kariére.