top of page

pi 07. 5.

|

panelová diskusia

Otvorený dialóg medzi firmami a rodičmi vracajúcimi sa do práce (1)

Poďme sa spolu rozprávať. Pozrime sa na obavy mám a otcov, ktorí sa po dlhšej dobe vracajú do práce (alebo chcú pracovať počas rodičovskej) a priblížme si aj stranu firiem, ktoré sa snažia nastaviť čo najlepšie mechanizmy a firemné programy pre rodičov.

Registrácia je ukončená.
Ďalšie naše eventy
Otvorený dialóg medzi firmami a rodičmi vracajúcimi sa do práce (1)
Otvorený dialóg medzi firmami a rodičmi vracajúcimi sa do práce (1)

Čas a miesto

07. 5. 2021, 17:00 – 21:00

panelová diskusia

O evente

Spokojné mamy a otcovia, ktorí cítia podporu. To nemusí byť len utópia a marketingový slogan, ale realita, ktorá funguje aj v slovenských podmienkach. Ako môže firma poskytnúť rodičom podporu, pochopenie a pocit, že sú naďalej vítaní a cenení? A ako pomôcť firmám naďalej benefitovať z odbornosti svojich zamestnancov - rodičov - po rodičovskej alebo aj počas nej? Sme presvedčené, že otvorený dialóg odhalí ako sa na vecí dívajú obe strany, čo sú hlavné obavy, nedorozumenia a ako ich spoločnými silami odstrániť.

Hosťami panelovej diskusie budú:

"Materská alebo práca? Našim kolegom poskytujeme to naj z oboch svetov. Dávame možnosť všetkým rodičom sa do práce vrátiť presne vtedy, keď to uznajú za vhodné. S odchodom na materskú alebo rodičovskú dovolenku nám odchádzajú kvalitní, motivovaní a skúsení ľudia. Ak prejavia záujem o návrat, prípadne prácu na skrátený úväzok, hľadáme cestu ako im vyjsť v ústrety," hovorí Lucia o tom, ako to funguje vo firme, ktorú vedie.

"Firmám by som radila, aby myslite strategicky a v dlhodobom horizonte, aj keď z krátkodobého hľadiska sa zamestnávanie matiek/flexi úväzky javia ako zbytočná oštara.. Čísla jasne ukazujú, že diverzné tímy majú dlhodobo lepšie výsledky, ako konkurencia," hovorí Patrícia smerom ku firmám. Mamám zase odkazuje, že "medzera v životopise kvôli materskej nie je problém, ale príležitosť. Mám dve deti do dvoch rokov a každý deň sa vďaka nim učím niečo, čo viem použiť aj v práci."

Čoskoro odhalíme aj meno predstaviteľky/predstaviteľa Accenture, ktorá/ý sa pridá k tejto skvelej diskusii.

Panelovú diskusiu moderuje Katarína Trnová.

Panelová diskusia je súčasťou projektu Back IN Business, ktorý podporil Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis.

Dátum: 29.4. 2021

Čas: 17:00- 18:30

Cena: BEZPLATNE

Link na Zoom pripojenie dostaneš v potvrdzovacom emaili.

Zdieľaj event ďalej

bottom of page