O nÁS.png

Kariérna pauza počas materskej a rodičovskej dovolenky dokáže zamávať so sebavedomím. Síce sme okolo detí neustále v strehu a plne vyťažené, pred návratom do práce sa potrebujeme opäť naladiť na kancelársky život. My v LEAN IN veľmi dobre poznáme, aké to je. A chceme podať ženám v podobnej situácii pomocnú ruku. 

Spôsobili mesiace či roky s deťmi doma, že sa pri pomyslení na návrat do práce necítiš sebaisto? Prihlás sa na náš intenzívny 3-mesačného motivačno-vzdelávací program, v ktorom Ti pomôžeme opäť nadobudnúť sebavedomie, vylepšiť životopis, pripraviť Ťa na pohovor, naviesť Ťa k objaveniu a zlepšovaniu svojich silných stránok, oprášiť mäkké zručnosti a vylepšiť tie digitálne, ktoré vyžaduje súčasný trh práce.

 

Program bude prebiehať online formou od 8. novembra 2021 do 2. februára 2022, a bude ukončený slávnostným odovzdaním certifikátov. Je určený ženám, ktoré plánujú nástup do práce v horizonte jedného roka. Vítame ženy z celého Slovenska a tiež Slovenky z celého sveta!

Tentokrát máme opäť 30 voľných miest. Program obsahuje 14 interaktívnych webinárov alebo workshopov, 2 praktické panelové diskusie, PDF príručku, hodinovú konzultáciu

s kariérnou koučkou / koučom a individuálne poradenstvo v oblasti vylepšenia životopisu. Účastníčky budú mať prístup k nahrávkam ešte po dobu 4 týždňov po skončení programu.

 

Pilotný program prebiehal od apríla do júna 2021 - prečítaj si, čo naň hovoria absolventky.

Registrácia do zimnej kohorty skončila 7. novembra a program práve prebieha. 

Obsaď si miesto v jesennej kohorte už teraz!

Prihláška nie je záväzná, ale pred spustením prihlasovania pre verejnosť Ťa budeme kontaktovať s možnosťou prihlásiť sa PREDNOSTNE!

PROGRAM

*podujatia otvorené pre verejnosť (nie len pre účastníčky)

Interview

I. OBJAV SVOJE MOŽNOSTI A VYNIKNI

V KONKURENCII  


NADIZAJNUJ SI SVOJU KARIÉRU PODĽA SILNÝCH STRÁNOK

pondelok 8.11., 17:30 - 19:30

Silné stránky sú v našom živote piliere, ktoré denne podvedome zapájame. Ako ich správne pomenovať, objaviť a ponúknuť pracovnému trhu a nájsť pre seba vhodné zamestnanie? Počas 90 minút Ti prezradíme, ako prakticky rozpoznáš svoje silné stránky, talenty, ale aj slabé stránky. Získaš užitočné rady ako s nimi pracovať a ktorými nástrojmi si ich môžeš overiť. Chodiť do práce, v ktorej čas ubehne ako nič a každá nová úloha je príležitosť pre Tvoj rozvoj je skúška správnosti, že si svoje silné stránky správne pomenovala a na danú pozíciu sa hodíš.​ Vedie lektorka Eva Šnircová.

#IamRemarkable

streda 10.11., 17:30 - 19:30

Interaktívny workshop na zlepšenie sebaprezentácie a vnímanie sebahodnoty. My ženy máme niekedy problém hovoriť o svojich úspechoch. Pomôžeme Ti prekonať tento vnútorný blok a reštartujeme stratené sebavedomie! Workshop facilituje Google Certified Trainer - Alexandra Kello.

OTVORENÝ DIALÓG MEDZI FIRMAMI A RODIČMI* 

pondelok 15.11., 17:30 - 19:00

Ako môže zamestnávateľ podporiť rodičov na rodičovskej “dovolenke”? Ktoré mechanizmy a firemné programy sa osvedčili najviac? Aké obavy, otázky a očakávania majú obidve strany pred návratom do práce po rodičovskej dovolenke? Na panelovú diskusiu sme pozvali predstaviteľov spoločností, ktorým na rodičoch skutočne záleží. Spokojní zamestnanci, ktorí cítia podporu - to nemusí byť len utópia a marketingový slogan, ale realita, ktorá funguje aj v slovenských podmienkach.  Moderuje Katarína Trnová.

Stretnutie s kariérnou koučkou / kariérnym koučom 

Individuálne hodinové stretnutie pre každú z účastníčok v dohodnutých termínoch v mesiacoch počas trvania programu. Ak nevieš, ako ďalej, potrebuješ pomôcť pri hľadaní smerovania Tvojej kariéry alebo si nie si istá, či to zvládneš: nie si v tom sama! Vieme, že nástup na pracovný trh so sebou môže prinášať stres a obavy. Naše kariérne koučky a koučovia sú pripravené Ti pomôcť nájsť odpovede, uistenie a vnútornú pohodu, po ktorej túži nejedna mama pri opätovnom návrate do práce. 

VYLEPŠI SI CV

pondelok 22.11., 17:30 - 19:00

Originálny a hodnotný životopis je prvý krok k získaniu vytúženej práce. Na praktickom workshope Ti vysvetlíme, na čo sa sústrediť, aby vystihol tvoju skutočnú hodnotu a odlíšil Ťa od ostatných. Ukážeme si bezplatné nástroje na jeho grafické vylepšenia. Profesionálny životopis otvára dvere na interview, či už ide o pozíciu asistentky, špecialistky alebo manažérky. Vedie Eva Šnircová.

II. ZÍSKAJ ZRUČNOSTI BUDÚCNOSTI

PRACOVNÉ TRENDY 21. STOROČIA 

streda 24.11., 17:30 - 19:00

Spoznaj globálne trendy, ktoré hýbu pracovným svetom. Aj firmy potrebujú držať krok a inovovať spôsoby práce, prípadne ich automatizovať. Zoznámiš sa s užitočnými nástrojmi, tipmi a trikmi ktoré Ti uľahčia prácu, vylepšia Tvoje prezentácie a podporia kreativitu a efektívnu spoluprácu. Navyše vnesú do Tvojej dennej pracovnej rutiny trochu zábavy. Lektorkou je Alžbeta Palkoci.

ZORIENTUJ SA V IT POZÍCIÁCH*

pondelok 29.11., 17:30 - 19:00

Na webinári získaš prehľad o IT pozíciách na rôznych úrovniach, zistíš, aké pozície sú najžiadanejšie a ako sa neustále zlepšovať v dynamickom odvetví, v ktorom sa môže nájsť takmer každý! Práca v IT nie je len o programovaní, ale aj o dátach, štatistike, dizajne a kreativite,... O možnostiach rozvoja IT zručností hovorí lektorka Lenka Hlinková

PRÍPRAVA NA POHOVOR 

streda 1.12., 17:30 - 19:00

Na workshope Ťa lektorka Eva Šnircová prevedie krokmi súvisiacimi s procesom aktívneho hľadania a uchádzania sa o prácu. Získaš cenné rady, ako sa zorientovať v spleti pracovných ponúk a vo výbere vhodného zamestnávateľa. Dostaneš osvedčené postupy na
čom si dať záležať, aby si spravila výborný prvý dojem, vedela sa sebaisto odprezentovať a dokázala pohotovo odpovedať. Nezabudli sme ani na zvládnutie otázky, ako si vyjednať nástupný plat.

POHOVOR V ANGLIČTINE 

streda 8.12., 17:30 - 19:00

Na workshope Ťa lektorka Šárka Patkošová prevedie tipmi a osvedčenými postupmi, ako sa pripraviť na pohovor v angličtine a ako odpovedať na najčastejšie
kladené otázky. 

CLOUDOVÉ APLIKÁCIE

pondelok 13.12., 17:30 - 19:00

Google ponúka množstvo bezplatných a veľmi užitočných nástrojov, ktoré Ti zjednodušia prácu, podporia Tvoju kreativitu, vnesú do života systém a odmenia Ťa svojou non-stop dostupnosťou na ktoromkoľvek zariadení. Interaktívne aplikácie sa stávajú čoraz preferovanejšími vďaka takmer neobmedzeným možnostiam ich využitia. Webinár vedie lektorka Lenka Hlinková.

KRITICKÉ MYSLENIE

pondelok 10.1., 17:30 - 19:00

Kritické myslenie je podľa Svetového ekonomického fóra druhou najžiadanejšou mäkkou zručnosťou na pracovnom trhu. Jej dôležitosť do budúcnosti len porastie, a to nielen v práci. Ako identifikovať v záplave informácií tú nedôveryhodnú? Prečo sa nášmu mozgu a jeho rýchlym úsudkom nedá vždy veriť? A ako toto všetko využiť v kariérnom živote? Workshop vedie Miroslava Kuľková.

Woman Typing

III. POSUŇ SVOJE HRANICE

PODNIKANIE, PART-TIME

streda 12.1., 17:30 - 19:00

Aké sú praktické kroky, ako začať a nevzdať sa na ceste podnikania. Zodpovieme si otázky ohľadom čiastočných úväzkov a freelancingu, na čo sa pripraviť a čo sa oplatí vedieť.

BOOSTNI SVOJU PRODUKTIVITU VĎAKA TECHNOLÓGIÁM

pondelok 17.1., 17:30 - 19:00

Máš pocit, že by si potrebovala aspoň 40-hodinový deň, aby si stihla všetko potrebné? Času máme všetci rovnako, nauč sa ho efektívne využívať tak, aby Tvoje dni stáli skutočne za to! Predstavíme Ti rôzne stratégie time managementu, tzv. life hacks, ako nájsť čas aj tam, kde "nie je" a odhalíme spôsoby, ako si zostaviť nepriestrelný To Do List. Povedie Alžbeta Palkoci.

AKO NA LINKEDIN PROFIL

streda 19.1., 17:30 - 19:00

Praktické intro vďaka ktorému zo sociálnej siete Linkedin nebude strašiak, ale kamarát, nám prezradí lektorka Andrea Košutová. Predstaví tipy ako si založiť a vylepšiť samotný profil tak, aby si naplno využila jeho potenciál pri hľadaní práce či pri rozbiehaní vlastného biznisu. Spoločne s lektorkou si prejdeš časté otázky a venovať sa budete aj tomu, ako spoznať prostredníctvom Linkedinu zaujímavých ľudí. 

VÝČITKY SVEDOMIA PRI NÁVRATE DO PRÁCE*

pondelok 24.1., 17:30 - 19:00

Čo pomáha pracujúcim mamám v dosahovaní rovnováhy medzi prácou a súkromím? Trpí rodina, keď sa vraciame do práce? Panelovú diskusiu moderuje Katarína Trnová.

EMOCIONÁLNA INTELIGENCIA

streda 26.1., 17:30 - 19:00

Na vyriešenie životných problémov vždy nestačí len múdrosť a vzdelanie. Ľudia sú emocionálne bytosti a naše životy sprevádzajú a ovplyvňujú emócie rôzneho druhu na každom kroku. Poznanie emócií dokáže zmeniť vzťah každej ľudskej bytosti s iným človekom, svetom a prírodou. Učiť sa emóciám nám dáva ďalší rozmer poznania druhých aj seba. Touto témou Ťa pozývame pozrieť sa na emócie novým, neobvyklým spôsobom s lektorkou Ivanou Havranovou. 

VNÚTORNÁ MOTIVÁCIA

pondelok 31.1., 17:30 - 19:00

Niekedy sú nové začiatky plné entuziazmu, ale po čase môže nadšenie opadnúť a príde stereotyp či vyhorenie. Ako predchádzať strate motivácie a výkonu? Na workshope Ti lektorka Eva Šnircová ukáže spôsoby, akými sa nielen nabudiť, ale aj zotrvať a vidieť želané výsledky. 

Slávnostné ukončenie programu

s odovzdaním certifikátov

streda 2.2., 17:30 - 18:30

Mother's Day Card

*podujatia otvorené pre verejnosť (nie len pre účastníčky)

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu času, obsahu alebo lektora jednotlivých podujatí. 

KARIÉRNY KOUČING

ČO HOVORIA ABSOLVENTKY

VYBERÁME Z NÁŠHO BLOGU