BACK IN BUSINESS (1).png

Registrácia

ukončená

Kariérna pauza počas materskej dovolenky dokáže zamávať so sebavedomím. Síce sme okolo detí neustále v strehu a plne vyťažené, pred návratom do práce sa potrebujeme opäť naladiť na kancelársky život. My v LEAN IN veľmi dobre poznáme, aké to je. A chceme podať ženám v podobnej situácii praktickú pomocnú ruku. 

Máš za sebou aspoň 2 odpracované roky? Spôsobili mesiace či roky s deťmi doma, že sa pri pomyslení na návrat do práce necítiš sebaisto? Prihlás sa do nášho beplatného 3-mesačného motivačno-vzdelávacieho programu, v ktorom Ti pomôžeme opäť nadobudnúť sebavedomie, vylepšiť životopis, pripraviť Ťa na pohovor, naviesť Ťa k objaveniu a zlepšovaniu svojich silných stránok, oprášiť mäkké zručnosti a vylepšiť tie digitálne, ktoré vyžaduje súčasný trh práce. Program bude prebiehať online formou od konca apríla do konca júna, so slávnostným ukončením začiatkom júla. Je určený ženám, ktoré plánujú nástup do práce v horizonte jedného roka. Vítame ženy z celého Slovenska a tiež Slovenky z celého sveta!

Z prihlásených vyberieme 30 žien do intenzívneho programu. Tie z vás, ktoré sa do výberu nedostanú, sa ale môžu bezplatne zúčastniť piatich online webinárov a dvoch panelových diskusií, ktoré sprístupníme pre všetky mamy aj otcov. Uprednostníme záujemkyne, ktoré môžu absolvovať aspoň 3/4 všetkých podujatí.

 

Registrácia skončila 21. apríla.

Prišlo nám veľmi veľa žiadostí a žiaľ, miest máme len 30. Na verejných eventoch (nižšie v harmonograme označené hviezdičkou) sa bude môcť zúčastniť aj verejnosť. Veríme, že v prípade úspechu sa nám podarí program čoskoro zopakovať.

PROGRAM

*podujatia otvorené pre verejnosť (nie len pre vybrané účastníčky)

I. časť - OBJAV SVOJE MOŽNOSTI A VYNIKNI V KONKURENCII  (26.4. - 3.5.)

pondelok 26.4., 17.30 - 19.00: Tvoje silné stránky

Spoznaj svoje silné stránky, ktoré Ťa navedú k práci ako stvorenej pre Teba! Každá má svoj potenciál, zisti, čo sa v Tebe ukrýva a efektívne pracuj na kariérnom rozvoji. Počas webinára Ťa skúsená koučka Dáša Černá Gejdošová nasmeruje k objaveniu svojich silných stránok a odomknutiu talentov. Ukáže Ti, ako ich možno ďalej rozvíjať tak, aby naše talenty pracovali pre nás, nie proti nám. 

štvrtok 29.4., 17.00 - 18.30: Otvorený dialóg medzi firmami a rodičmi vracajúcich sa do práce* 

Ako môže zamestnávateľ podporiť rodičov na rodičovskej “dovolenke”? Ktoré mechanizmy a firemné programy sa osvedčili najviac? Aké obavy, otázky a očakávania majú obidve strany pred návratom do práce po rodičovskej dovolenke? Na panelovú diskusiu sme pozvali predstaviteľov spoločností, ktorým na rodičoch skutočne záleží. Spokojní zamestnanci, ktorí cítia podporu - to nemusí byť len utópia a marketingový slogan, ale realita, ktorá funguje aj v slovenských podmienkach.  Moderuje Katarína Trnová.

Stretnutie s kariérnou koučkou / kariérnym koučom 

Individuálne stretnutie na 30-60 min pre každú z vybraných účastníčiek v individuálne dohodnutých termínoch v mesiacoch máj a jún. Ak nevieš, ako ďalej, potrebuješ pomôcť pri hľadaní smerovania Tvojej kariéry alebo si nie si istá, či to zvládneš: nie si v tom sama! Vieme, že nástup na pracovný trh so sebou môže prinášať stres a obavy. Naše kariérne koučky a koučovia sú pripravené Ti pomôcť nájsť odpovede, uistenie a vnútornú pohodu, po ktorej túži nejedna mama pri opätovnom návrate do práce. 

pondelok 3.5., 17.30 - 19.00: #IamRemarkable

Interaktívny workshop na zlepšenie sebaprezentácie a vnímanie sebahodnoty. My ženy máme niekedy problém hovoriť o svojich úspechoch. Pomôžeme Ti prekonať tento vnútorný blok a reštartujeme stratené sebavedomie! Workshop facilitujú Lenka Hlinková a Miroslava Kuľková.

II. časť - ZÍSKAJ ZRUČNOSTI BUDÚCNOSTI (7.5. - 3.6.)


piatok 7.5., 16.00 - 18.00: Vylepši si CV

Originálny a hodnotný životopis je prvý krok k získaniu vytúženej práce. Na praktickom workshope Ti ukážeme, ako si môžeš rýchlo a jednoducho “vytuniť” svoj životopis po vizuálnej aj obsahovej stránke, ako použiť tie správne slová a vytvoriť pútavý dizajn s pomocou bezplatných nástrojov. Vedie Šárka Patkošová.

štvrtok 13.5., 17.00 - 18.30: Webinár pre Líderky*

Každá žena má v sebe skrytý potenciál byť líderkou. Čakajú na Teba nástroje, techniky, ako aj skvelé aktivity zamerané na spätnú väzbu, získavanie nových kontaktov a samozrejme, na budovanie efektívnych a spokojných tímov.  Lektorkou je Katarína Trnová.

utorok 18.5., 17.30 - 19.00: Pracovné trendy 21.st. 

Spoznaj globálne trendy, ktoré hýbu pracovným svetom. Aj firmy potrebujú držať krok a inovovať spôsoby práce, prípadne ich automatizovať. Zoznámiš sa s užitočnými nástrojmi, tipmi a trikmi ktoré Ti uľahčia prácu, vylepšia Tvoje prezentácie a podporia kreativitu a efektívnu spoluprácu. Navyše vnesú do Tvojej dennej pracovnej rutiny trochu zábavy. Lektorkou je Alžbeta Palkoci.

štvrtok 20.5., 17.30 - 19.00: Zorientuj sa v IT pozíciách*

Na webinári získaš prehľad o IT pozíciách na rôznych úrovniach, zistíš, aké pozície sú najžiadanejšie a ako sa neustále zlepšovať v dynamickom odvetví, v ktorom sa môže nájsť skutočne každý! Práca v IT nie je len o programovaní, ale aj o dátach, štatistike, dizajne a kreativite, testovaní,... Možno v IT na Teba čaká “to pravé orechové”! O možnostiach rozvoja IT zručností hovorí lektorka Lenka Hlinková.

pondelok 24.5.,  17.30 - 19.30: Cloudové aplikácie, Ako používať Google WorkSpace

Google ponúka množstvo bezplatných a veľmi užitočných nástrojov, ktoré Ti zjednodušia prácu, podporia Tvoju kreativitu, vnesú do života systém a odmenia Ťa svojou non-stop dostupnosťou na ktoromkoľvek zariadení. Interaktívne aplikácie sa stávajú čoraz preferovanejšími vďaka takmer neobmedzeným možnostiam ich využitia. Vedela si, že v priebehu pár klikov si vieš sama pripraviť jednoduchú webstránku, prehľadné tabuľky či farebnú online nástenku? Webinár vedie lektorka Lenka Hlinková.

štvrtok 27.5., 16.00 - 19.00: Príprava na pohovor v angličtine / slovenčine

Na workshope Ťa naša manažérka pre rozvoj a vzdelávanie Šárka Patkošová prevedie krokmi súvisiacimi s procesom aktívneho hľadania a uchádzania sa o prácu. Získaš cenné tipy a osvedčené postupy, ako sa pripraviť na pohovor alebo ako odpovedať na najčastejšie kladené otázky (aj v angličtine). Zároveň na Teba čakajú rôzne originálne aktivity a hry, ktoré Ťa pripravia na "deň D".

štvrtok 3.6., 17.30 - 19.00: Kritické myslenie

Kritické myslenie bolo podľa Svetového ekonomického fóra 2. najžiadanejšou mäkkou zručnosťou na pracovnom trhu. Jeho dôležitosť do budúcnosti len porastie, a to nielen v práci. Ako identifikovať v záplave informácií tú nedôveryhodnú? Prečo sa nášmu mozgu a jeho rýchlym úsudkom nedá vždy veriť? A ako toto všetko využiť v kariérnom živote? Workshop vedie Miroslava Kuľková.

III. časť - POSUŇ SVOJE HRANICE (8.6. - 28.6.)


utorok 8.6., 17.30 - 19.30: Podnikanie, part-time, freelancing + hosť: právnička a Q&A*

Lektorka Michaela Králiková, ktorá je sama inšpiratívnou podnikateľkou, bude hovoriť o praktických krokoch, ako začať a nevzdať sa na ceste podnikania. Otázky ohľadom čiastočných úväzkov a freelancingu Vám v poslednej pol hodine zodpovie právnička. 

pondelok 14.6., 17.30 - 19.00: Boostni svoju produktivitu vďaka technológiám

Máš pocit, že by si potrebovala aspoň 40-hodinový deň, aby si stihla všetko potrebné? Času máme všetci rovnako, nauč sa ho efektívne využívať tak, aby Tvoje dni stáli skutočne za to! Predstavíme Ti rôzne stratégie time managementu, tzv. life hacks, ako nájsť čas aj tam, kde "nie je" a odhalíme spôsoby, ako si zostaviť nepriestrelný To Do List. Povedie Alžbeta Palkoci.

štvrtok 17.6., 16.00-19.00: Emocionálna inteligencia

Ako kontrolovať svoje emócie, nakopnúť vnútornú motiváciu, posilniť empatiu a zdokonaliť vzťahy? Aktivity zamerané na budovanie dôvery, očný kontakt, aktívne počúvanie, rozprávanie o svojich úspechoch, techniky na stanovovanie cieľov, podávanie spätnej väzby a mnohé ďalšie predstaví lektorka Šárka Patkošová.

utorok 22.6., 16.00 - 18.00: Vnútorná motivácia

Niekedy sú nové začiatky plné entuziazmu, ale po čase môže nadšenie opadnúť a príde stereotyp či vyhorenie. Ako predchádzať strate motivácie a výkonu? Na workshope Ti lektorka Šárka Patkošová ukáže spôsoby, akými sa nielen nabudiť, ale aj zotrvať a vidieť želané výsledky. 

štvrtok 24.6., 18.00 - 19.30: Výčitky svedomia pri nástupe do práce*

Pracujúce mamy čelia rôznym prekážkam... Mnohé ženy po materskej zažili nepríjemné výčitky svedomia po návrate do práce, alebo neustále hľadajú work-life balance, riešia ďalšie rodinné záležitosti - dospievajúce deti, partnerský život a nové kariérne výzvy. Ako sa s tým všetkým vysporiadať a “dať to na pani”? V panelovej diskusii s úspešnými ženami sa budeme rozprávať o ich skúsenostiach s prekonávaním bežných, ale o to náročnejších problémov. Panelovú diskusiu moderuje Katarína Trnová.

pondelok 28.6., 16.00 - 18.00: Ako na online networking*

Takmer všetko sa presunulo do online prostredia, vrátane vzťahov. Získavanie nových kontaktov a budovanie vzťahov je jednou zo základných zručností budúcnosti, ktorá Ťa môže odlíšiť od konkurencie. Ako ich budovať v neosobnom virtuálnom styku? Ako osviežiť pracovné mítingy a budovať dobrú atmosféru v tíme? Prinesieme Ti jednoduché a praktické rady, ktoré Ti pomôžu rozšíriť a posilniť sieť kontaktov, aby si bola pripravená na rôzne životné a kariérne situácie. Čakajú na Teba techniky, nástroje, ako aj skvelé aktivity na zvyšovanie popularity, siete kontaktov, sebaprezentácie na sociálnych sieťach, zapamätateľnosti a nebudú chýbať ani networkingové výzvy na neustále zlepšovanie sa. Webinár vedie lektorka Šárka Patkošová.

piatok 2.7., 17.00 - 18.00 - Slávnostné ukončenie programu s odovzdaním certifikátov

Pozn.: Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu času, obsahu alebo lektora jednotlivých podujatí. 

LEKTORKY

ORGANIZÁTOR A PODPORA PROJEKTU

Projekt Back IN Business organizuje občianske združenie Ženský algoritmus v rámci svojho programu LEAN IN Slovakia.

Tento projekt podporil Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis.

Accenture je globálna spoločnosť poskytujúca služby v oblasti manažérskeho poradenstva, informačných technológií a outsourcingu podnikových procesov. Kombináciou využitia rozsiahlych praktických skúseností, dôkladných znalostí priemyselných odvetví a podnikových procesov, ako aj jedinečného výskumu najúspešnejších svetových firiem pomáha Accenture svojim klientom stať sa vysoko výkonnými firmami. S viac ako 177 000 zamestnancami poskytuje služby klientom vo vyše 120 krajinách sveta. Viac informácií je možné nájsť na domovskej stránke www.accenture.com.

 

Nadácia Pontis prepája firmy, mimovládne organizácie, štátne inštitúcie, komunity a jednotlivcov, aby spoločnými silami dosiahli pozitívne zmeny vo vzdelávaní, v zodpovednom podnikaní a v boji proti korupcii a chudobe.

Dash Line