ČO ROBÍME

Open Circle meeting

Na Circle Kick-Off mítingoch predstavujeme koncept tzv. krúžkov. Účastníčky sa dozvedia, o čom je LEAN IN, ako si môžu založiť vlastný circle alebo sa pridať do existujúceho a priamo na evente si ukážku z neho aj vyskúšať. 

KALENDÁR EVENTOV

 • Aplauz ženám v IT - online networking
  online event
  22. 4., 18:00 – 19:30 SELČ
  online event
  Príď s nami osláviť Medzinárodný deň žien v IT! Čaká Ťa nabitých 90 minút skvelého programu, zábavy, networkingu s našimi hosťkami... A môžeš sa tešiť aj na ďalšie prekvapenia, ktoré sme pre Teba pripravili.

Chceš vedieť o našich eventoch medzi prvými? Sleduj náš Facebook!

„Ak chcete pozdvihnúť spoločnosť, posilnite postavenie žien.

Je to najkomplexnejšia, najprenikavejšia

a najefektívnejšia  investícia do ľudstva, ktorú môžete urobiť .“

Melinda Gates

filantropka a spoluzakladateľka Bill & Melinda Gates Faoundation

Open Circle Meeting

Hlavným poslaním Lean In je šíriť myšlienku Lean In circles. To je skupina 8-12 žien, ktoré sa stretávajú raz mesačne zhruba rok, aby na sebe pracovali, zdieľali svoje úspechy, ambície aj pády a vzájomne sa podporovali. Na svete existuje vyše 46 000 circles. Niektoré sú všeobecné, iné tematické, napríklad pre ženy

v IT, ​ženy 50+, realitné maklérky, manažérky, podnikateľky, pracujúce mamy a pod.

 

Založiť circle si môže každý, a tak na tomto evente celý koncept prestavujeme, účastníčky si vyskúšajú krátku ukážku circle na vlastnej koži, vypočujú si skúsenosti troch absolventiek circle a majú možnosť predstaviť circles, ktoré plánujú otvoriť a možno tak získať členky. Pokiaľ chceš zažiť tento event vo svojom meste, firme či komunite, napíš nám!

 

#IamRemarkable

#IamRemarkable je bezplatná iniciatíva spoločnosti Google, ktorá umožňuje ženám a nedostatočne zastúpeným skupinám osláviť svoje úspechy na pracovisku i mimo neho. Jej cieľ sa silne prelína s cieľmi iniciatívy Lean In a tak sú od minulého roka v partnerskej spolupráci.

 

Chceme zlepšiť motiváciu a zručnosti žien a nedostatočne zastúpených skupín, a tiež búrať predsudky spoločenského vnímania sebapropagácie. Tento workshop posilňuje vnímanie vlastnej hodnoty

a schopnosť odprezentovať sa. Tá pomôže pri hľadaní nového zamestnania, žiadaní o povýšenie či vyšší plat, ale aj v súkromnom živote. Workshop trvá 90 minút a je určený pre publikum do 15 osôb,

 

Pokiaľ chceš zažiť tento event vo svojom meste, firme či komunite, napíš nám!

O pripravovaných workshopoch sa najskôr dozvieš z nášho Facebooku!

 

50 Ways To Fight Bias

Rodové stereotypy brzdia ženy na pracovisku. Či už je úmyselná alebo podvedomá, zaujatosť sťažuje ženám prístup k rôznym pracovným pozíciám a povýšeniu. Predsudky majú negatívny vplyv na ich každodenný život v práci. Škodia ženám, no v konečnom dôsledku aj firmám, ktoré takto prichádzajú o talenty. Nie je ľahké zabezpečiť vo firme diverzitu a udržať inklúziu. 

 

Na našom workshope šírime povedomie o najbežnejších pracovných stereotypoch. Podávame až 50 praktických riešení na každodenné situácie na pracovisku, kde nerozhoduje objektivita, ale zaujatosť. Zvyšujeme citlivosť na stereotypne podmienené zmýšľanie a spoločne sa zaväzujeme eliminovať ho.

Tieto poznatky chceme šíriť ďalej. Ak pracuješ na manažérskej pozícii alebo v oblasti riadenia ľudských zdrojov, zúčastni sa našich školení a svoje poznatky následne aplikuj vo svojej organizácii.

O pripravovaných 50 Ways to Fight Bias workshopoch sa dozvieš medzi prvými z nášho Facebooku!

Obsah workshopu bol pripravovaný v spolupráci s McKinsey a Stanford VMware Women's Leadership Innovation Lab a je postavený na rozsiahlych výskumoch. Pokiaľ chceš zažiť tento event vo firme, kde pracuješ, napíš nám alebo upozorni svojich nadriadených na náš partnerský program.

 

Leadership Program

Leadership program je 3-mesačná séria stretnutí za účelom vzdelávania a osobného rozvoja líderiek. Jeho obsah je zameraný špeciálne na najčastejšie prekážky, ktorým ženy čelia na manžérksych pozíciách. Pozostáva z praktického workshopu, ktorý adresuje 10 najčastejších vecí, ktoré manažérky brzdia v raste, po ktorom nasleduje 12 facilitovaných stretnutí, kde sa podrobnejšie rozoberajú špecifické problémy a možné riešenia. 

Tento program je súčasťou balíka pre naše partnerské firmy a viac informácií o podmienkach

a možnostiach, ako sa zapojiť, sa nachádza v sekcii Pre firmy. 

 

Back To Work

Materská zatrasie s kariérou takmer každej z nás. Mesiace či roky mimo trhu práce spôsobia, že naše profesionálne zručnosti trochu zapadnú prachom a klesne sebavedomie. Naopak, veľa žien práve počas materskej dovolenky vycibrí svoje organizačné schopnosti, time management a produktivitu. 

Ako sa zaradiť späť do (platenej) práce? V našom programe Back To Work pomáhame ženám osviežiť si svoje jazykové a digitálne zručnosti, upozorňujeme na novinky v požiadavkách na rôzne pracovné pozície, vzdelávame v oblasti digitálnych aj mäkkých zručností a naštartujeme sebaisté vystupovanie. Pomáhame s úpravou životopisu podľa najnovších trendov, s prípravou na pohovor, self-brandingom a napokon, pomáhame s psychickou adaptáciou sa na veľkú zmenu. 

O pripravovaných workshopoch sa najskôr dozvieš z nášho Facebooku, no budeme rady, ak si o programe prečítaš viac a dáš nám vedieť svoj záujem.

 

#MentorHer

Mentoring skúsenejšej osoby je dôležitou súčasťou na ceste za kariérnym úspechom. Niektorí tvrdia, že pri mentoringu musí vzniknúť chémia, no prieskumy hovoria, že ľudia si na mentorovanie najčastejšie vyberajú takých, ktorí im pripomínajú mladšiu verziu samých seba. Vzhľadom na malé percento žien na vedúcich pozíciách, majú podľa štatistík ženy až o 60% nižšiu šancu dostať sa k mentorovi / mentorke.

Chceme to zmeniť a preto spájame skúsených mentorov a mentorky z rôznych profesných oblastí s tými, ktorí proaktívne hľadajú spôsoby, ako sa zlepšovať. V rámci programu organizujeme workshopy pre budúcich mentorov, kde si osvoja základné princípy mentoringu. O princípoch efektívnej spolupráce sú poučené aj uchádzačky o mentoring. Lean In program #MentorHer trvá 6 mesiacov.

 

Daj nám vedieť, v akej oblasti potrebuješ radu a spojíme ťa s tým správnym človekom. Alebo ponúkni svoje znalosti a skúsenosti a vďaka nášmu programu možno niekomu zmeníš život. 

 

Potrebujeme vašu podporu!

LEAN IN Slovakia NOVINKY
 • Instagram
 • Facebook
 • LinkedIn

86% členiek LEAN IN circles pripisuje pozitívnu zmenu vo svojom živote účasti v circle.

Oprime sa do toho spoločne!

© 2021 Copyright by Algoritmus s.r.o.. All rights reverved.