top of page

št 29. 4.

|

panelová diskusia

Otvorený dialóg medzi firmami a rodičmi vracajúcimi sa do práce

Poďme sa spolu rozprávať. Pozrime sa na obavy mám a otcov, ktorí sa po dlhšej dobe vracajú do práce (alebo chcú pracovať počas rodičovskej) a priblížme si aj stranu firiem, ktoré sa snažia nastaviť čo najlepšie mechanizmy a firemné programy pre rodičov.

Registrácia je ukončená.
Ďalšie naše eventy
Otvorený dialóg medzi firmami a rodičmi vracajúcimi sa do práce
Otvorený dialóg medzi firmami a rodičmi vracajúcimi sa do práce

Čas a miesto

29. 4. 2021, 17:00 – 18:30

panelová diskusia

O evente

Spokojné mamy a otcovia, ktorí cítia podporu. To nemusí byť len utópia a marketingový slogan, ale realita, ktorá funguje aj v slovenských podmienkach. Ako môže firma poskytnúť rodičom podporu, pochopenie a pocit, že sú naďalej vítaní a cenení? A ako pomôcť firmám naďalej benefitovať z odbornosti svojich zamestnancov - rodičov - po rodičovskej alebo aj počas nej? Sme presvedčené, že otvorený dialóg odhalí ako sa na vecí dívajú obe strany, čo sú hlavné obavy, nedorozumenia a ako ich spoločnými silami odstrániť.

Hosťami panelovej diskusie budú:

"Materská alebo práca? Našim kolegom poskytujeme to naj z oboch svetov. Dávame možnosť všetkým rodičom sa do práce vrátiť presne vtedy, keď to uznajú za vhodné. S odchodom na materskú alebo rodičovskú dovolenku nám odchádzajú kvalitní, motivovaní a skúsení ľudia. Ak prejavia záujem o návrat, prípadne prácu na skrátený úväzok, hľadáme cestu, ako im vyjsť v ústrety," hovorí Lucia o tom, ako to funguje vo firme, ktorú vedie.

"Firmám by som radila, aby mysleli strategicky a v dlhodobom horizonte, aj keď z krátkodobého hľadiska sa zamestnávanie matiek / flexi úväzky javia, ako zbytočná oštara. Čísla jasne ukazujú, že diverzné tímy majú dlhodobo lepšie výsledky, ako konkurencia," hovorí Patrícia smerom ku firmám. Mamám zase odkazuje, že "medzera v životopise kvôli materskej nie je problém, ale príležitosť. Mám dve deti do dvoch rokov a každý deň sa vďaka nim učím niečo, čo viem použiť aj v práci."

Pre Accenture v oblasti Consultingu pracuje od roku 2007. Pôsobí v bankovom sektore, podieľa sa dodávani projektov zameraných na zlepšenie fungovania bankových inštitúcií, ako aj implementáciu systémov. Počas tohto obdobia mala 2 materské dovolenky, čiže už 2x sa vracala po materskej späť do práce. Mama dvoch synov: Daniel 7r. a Matiáš 2r. momentálne pracuje na čiastočný uväzok (75%). Vo firme vedie Radu rodičov, ktorá pôsobí pod Programom inklúzie a diverzity v Accenture. Rada je zložená z dobrovoľníkov z každej časti organizačnej štruktúry, a zameriava sa na podporu kolegýň / kolegov rodičov a ich deti primárne v 2 základných oblastiach: rozvoj IT zručností, tak detí, ako aj rodičov, rozvoj rodičov v oblasti detskej / výchovnej a partnerskej psychológie. Organizujú rôzne prednášky na zaujímavé témy, deťom ukazujú firemné inovácie, organizujú pre nich IT a prírodovedecké letné tábory. Mimo pandémie organizovali aj školenie prvej pomoci deťom a pre deti. "V tejto oblasti máme skvelú podporu vedenia našej firmy, či už rozvojovú, ale aj finančnú.", dodáva Mária. 

Panelovú diskusiu moderuje Katarína Trnová.

Panelová diskusia je súčasťou projektu Back IN Business, ktorý podporil Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis.

Dátum: 29.4. 2021

Čas: 17:00- 18:30

Cena: BEZPLATNE

Link na Zoom pripojenie dostaneš v potvrdzovacom emaili.

Zdieľaj event ďalej

bottom of page