top of page

ne 07. 3.

|

online diskusia

H2O event: Ó šaty! Utkané... udržateľne?

Moderátorka: Lívia Gaľová

Registrácia na tento event je z kapacitných dôvodov už ukončená.
Ďalšie naše eventy
H2O event: Ó šaty! Utkané... udržateľne?
H2O event: Ó šaty! Utkané... udržateľne?

Čas a miesto

07. 3. 2021, 15:00 – 15:45

online diskusia

O evente

Čo je to udržateľná móda a ako ju dostať do svojho šatníka, ako funguje lokálna módna produkcia, ako si poskladať kapsulový šatník... a veľa iného z fascinujúceho sveta štýlu.

Moderovaná diskusia s hosťkami: Natália Pažická, Barbora Yurkovič, Ľubica Kmeť Jakušová

Natália Pažická je environmentálna aktivistka, influencerka, zakladateľka iniciatívy a občianskeho združenia #everyindividualmatters a podcastu Fashion Session. Vďaka modelingu sa mohla osobne presvedčiť o úbohých praktikách módneho priemyslu v čínskych fabrikách. Následne sa rozhodla študovať Fashion & Branding na Amsterdam Fashion Institut, kde sa 4 roky venovala udržateľnosti v módnom priemysle. 

Tak isto je jednou z iniciátorov najúspešnejšej online petície na Slovensku #klimatapotrebuje, ktorá získala viac ako 126 tisíc podpisov.

@nataliapazicka

Ľubica Kmeť Jakušová je fashion koučka a zakladateľka spoločnosti Lubitsa Styling – STYLE FOR REAL PEOPLE, ktorej cieľom je priniesť módu tam, kam naozaj patrí – do každodenného života reálnych ľudí.

Je autorkou unikátnej edutainment aktivity FASHIONHRY®, ktorá je dôkazom toho, že móda je hra nielen s oblečením, ale aj s našim vedomím.

Je autorkou a moderátorkou televízneho mini formátu ŠTÝLOVEČKA, ktorý je nabitý informáciami a prístupom, aký štandardne na našom trhu médiá neponúkajú.

Barbora Yurkovič je módna stylistka a vizážistka, ktorá sa sa vyše 12 rokov podieľala na vytváraní reklamných spotov, videoklipov, a rôznych nielen fashion fotení. Medzi jej dlhodobých klientov patrí napríklad Zuzana Mauréry alebo Martina Kisková- bývalá prvá dáma Slovenska a na dlhšej a úzkej báze spolupracovala v minulosti s Máriou Čírovou. Po narodení dcéry pozmenila svoje pôsobenie a začala pracovať na vytvaraní udržateľných konceptov šatníkov pre firmy alebo individuálov, a pomocou workshopov a sociálnych sietí vzdeláva ľudí v oblasti módy- napríklad ako si vytvoriť ekologický šatník na mieru. Svojou prácou sa snaží podporovať lokálne značky. 

@barborayurkovic

Moderátorka: Lívia Gaľová

Dátum: 7. 3. 2021

Čas: 15:00 - 15:45

Cena: BEZPLATNE

Link na Zoom pripojenie dostaneš v potvrdzovacom emaili.

Zdieľaj event ďalej

bottom of page