top of page

ne 07. 3.

|

online panelová diskusia

H2O event: Dobro víťazí nad zlom

Panelová diskusia na tému spoločenské zmeny v súčasnosti. Ako môže aj obyčajná žena zmeniť svoje okolie?

Registrácia na tento event je z kapacitných dôvodov už ukončená.
Ďalšie naše eventy
H2O event: Dobro víťazí nad zlom
H2O event: Dobro víťazí nad zlom

Čas a miesto

07. 3. 2021, 18:45 – 20:00

online panelová diskusia

O evente

Panelová diskusia na tému spoločenské zmeny v súčasnosti.

Hosťky: Ivana Molnárová, Miroslava German Širotníková, Mária Mrázková, Lýdia Koňaková a Karolína Farská

Nielen v rozprávkach  môže byť svet lepší… Možno sa pýtaš, akú rolu v tom môžeš zohrať ty. 

Počas diskusie sa porozprávame s hosťkami o ich osobných príbehoch, o tom, aká je ich motivácia byť angažovanou ženou,  aké je ich “prečo”.  V akú veria budúcnosť a čo im pomáha byť optimistkami aj v náročných časoch. Aj Ty, možno vo svojich očiach “obyčajná” žena, môžeš zmeniť svoj svet. Na mieste, kde si, v okolnostiach v akých sa nachádzaš a s kapitálom a potenciálom, ktorý máš.

Ivana Molnárová

Ivana Molnárová už vyše 10 rokov vedie jednu z najúspešnejších technologických firiem na Slovensku, Profesiu. Ako riaditeľka sa naučila nebáť sa pýtať, aktívne počúvať a vedieť si priznať chybu. Vyštudovala Matematicko-fyzikálnu fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Získala titul TOP Žena slovenského biznisu za rok 2013, je mamou dvoch synov a ako dieťa sa túžila stať austronatkou.

Miroslava German Širotníková

Ako novinárka sa takmer 10 rokov venovala boju proti extrémizmu, dezinformáciám, rodovej rovnosti či ľudským právam na Slovensku. Pracovala pre zahraničné médiá ako The New York Times, Financial Times, Channel 4 či France 5. Píše aj pre slovenský lifestylový magazín Beauty & Woman. Od roku 2019 bola zahraničnou korešpondentkou portálu Reporting Democracy/Balkan Insight na Slovensku a súčasťou medzinárodnej siete Balkan Investigative Reporting Network (BIRN). Od roku 2021 pracuje ako projektová manažérka v Nadácii otvorenej spoločnosti (OSF), kde má na starosti projekty pre podporu slobody médií. Na Instagrame ju nájdete ako @theblondjournalist.

Lýdia Koňaková

Lýdia Koňaková vyštudovala odbor sociálna práca na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Práve počas štúdia začala, ako dobrovoľníčka pôsobiť v občianskych združeniach, ktoré pôsobili v problematike násilia páchaného na ženách v partnerských vzťahoch. Táto dobrovoľnícka práca ju posilnila v jej sne a odhodlaní, ktorým bolo zabezpečiť a poskytovať pomoc a podporu ženám, ktoré majú skúsenosť s násilím. V meste Spišská Nová Ves, kde po ukončení štúdia pôsobila, v tom čase neexistovali žiadne špecifické služby a teda dostupná pomoc pre ženy zažívajúce násilie. Začala sa preto dobrovoľnícky angažovať pri organizovaní prvých verejných aktivít a podujatí, ktoré vo verejnom priestore otvárali tému násilia páchaného na ženách v meste Spišská Nová Ves.

Dobrovoľnícka práca, vytrvalosť a záujem meniť veci stáli za splnením jej sna a odhodlania. Vo vzájomnej dobrovoľníckej spolupráci s organizáciami a ďalšími ľudskoprávnymi aktivistkami pôsobiacimi v Spišskej Novej Vsi vzniklo v júli 2013 OZ HANA, ktoré vychádza z ľudskoprávnych princípov a je  „…vytvorené ženami pre ženy zažívajúce násilie a ich deti…“. Od vzniku OZ HANA  je jeho štatutárnou zástupkyňou no predovšetkým poradenskou pracovníčkou a teda priamo poskytuje pomoc ženám, ktoré majú skúsenosť s násilím.

Karolína Farská

V roku 2017 založila iniciatívu Veľkých protikorupčných pochodov, ktoré volali po odchode ministra vnútra, špeciálneho prokurátora a vyšetrení najväčších korupčných káuz. Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej spoluzaložila iniciatívu Za slušné Slovensko a stala sa jej hovorkyňou. Stážovala v inštitúte na tvorbu dlhodobých politických prognóz vo Washingtone DC, píše stĺpček pre časopis .týždeň a momentálne dokončuje bakalárske štúdium Európskych štúdii.

Moderátorka: Katarína Trnová

Dátum: 7. 3. 2021

Čas: 18:45 - 20:00

Cena: BEZPLATNE

Link na Zoom pripojenie dostaneš v potvrdzovacom emaili.

Zdieľaj event ďalej

bottom of page