top of page

Workshopy Lean In približujú Slovensko k rodovej rovnosti [aktuálna ponuka]

Niekoľko mesiacov príprav, skúmania trhu, cieľovej skupiny žien a ich potrieb, ktoré sú často potlačené do úzadia… Tak prebiehala tvorba nášho plánu vzdelávania, ktorý ponúkame verejnosti bezplatne alebo za symbolický poplatok. Je pre nás skvelým zistením, že stále viac ľudí sa zaujíma o témy rodovej rovnosti a praktické tipy, ako pomôcť prelomiť bariéry a podporiť inkluzívne prostredie. Témy diverzity, inklúzie a rovnosti nie sú určené len pre svet biznisu. Na základe dát o našej komunite vieme, že týmto témam by mala byť venovaná rovnaká dôležitosť aj za zatvorenými dverami našich domácností. V partnerskom živote, pri výchove detí, pri medzigeneračnej komunikácii. Ak sa chcete zorientovať v tejto problematike, ktorá už dávno nie je “len” dobre znejúcim trendom, ale životným štýlom, inšpirujte sa výberom z našej ponuky workshopov zameraných na kreativitu, sebarozvoj, diverzitu a inklúziu. 


Workshopy zamerané na

DIVERZITU & INKLÚZIUVhodné pre firmy a skupinové vzdelávanie. Odporúčame, aby účastníci mali spoločný prienik, napr. zázemie jednej firmy, podobnú pracovná náplň či biznis koncept.


 • Budúcnosť je inkluzívna

(workshop určený najmä pre manažérky, manažérov a HR)


Čo je diverzita a inklúzia, aké výhody prináša organizáciám? Ako ju dosiahnuť a merať? Tento workshop obsahuje najnovšie osvedčené postupy firiem s inkluzívnou firemnou politikou, vysvetľuje potrebu tzv. "belonging" na pracovisku. Ako sa vyhnúť chybám pri implementácií inkluzívnej politiky?


 • Ako poraziť predsudky?

(vhodné pre ľubovoľné publikum)


Čo sú to nevedomé predsudky, ako ich rozoznať a eliminovať, aby škodlivo nevplývali na naše rozhodnutia? Ako sa zachovať v jednotlivých situáciách? Predstavíme vám nástroje a materiály, ktoré môžete používať vo svojej spoločnosti pri vzdelávaní manažérov a zamestnancov v oblasti nevedomých predsudkov s praktickými príkladmi z pracoviska.


 • 7 zlozvykov manažériek

(vhodné pre ženy ašpirujúce na líderské pozície alebo líderky)


Muži aj ženy v líderských pozíciách čelia rôznym spoločným výzvam. Dlhoročný prieskum odhalil, že ženy aj muži sa líšia špecifickými zlozvykmi, ku ktorým máme sklony. Tento workshop je zameraný na 7 najčastejších, ktoré brzdia ženy na vedúcich pozíciách v napredovaní a podáva ich vysvetlenie, aj praktický návod, ako ich prekonať.


 • Líderky budúcnosti: Osobná značka, radikálna otvorenosť a networking techniky v praxi

(vhodné pre ženy ašpirujúce na líderské pozície alebo líderky, príp. ženy, ktoré chcú preskúmať oblasť vlastného sebarozvoja)


Každá žena má v sebe skrytý potenciál byť líderkou. Ak by ste chceli odhaliť, ktoré sú vaše najsilnejšie líderské zručnosti, čo vás robí výnimočnými a ako si budovať svoju osobnú značku, tak tento workshop je určený priamo vám! Čakajú na vás nástroje, techniky, ako aj skvelé aktivity zamerané na spätnú väzbu, získavanie nových kontaktov a samozrejme na budovanie efektívnych a spokojných tímov.


(vhodné pre všetky ženy a marginalizované skupiny)


Interaktívny workshop na zlepšenie sebaprezentácie a vnímanie sebahodnoty pre ženy a ľudí z marginalizovaných skupín. Na svete ho absolvovalo už vyše 140 tisíc ľudí a takmer 90% z nich si zlepšilo sebaprezentáciu v nasledujúcich 3 mesiacoch práve vďaka absolvovaniu tohto workshopu. Workshopy zamerané

na SEBAROZVOJ • Design your Happiness: Odhaľte svoju vášeň, silné stránky a životné poslanie


Skúšali ste si niekedy predstaviť, ako by vyzeral váš ideálny život? Rozmýšľate často nad tým, aké sú vaše silné stránky, do čoho investovať svoju energiu, alebo ako pomôcť svojej komunite? Ak ste odpovedali áno, tak tento workshop je určený priamo vám!

Počas tohto interaktívneho workshopu sa prostredníctvom individuálnych, ako aj tímových cvičení budeme venovať vám a vašej vášni, silným stránkam, cieľom a životnému poslaniu. Zistíte, aké sú mnohé zavádzajúce životné presvedčenia, a ako sa pozrieť na svet z úplne inej perspektívy.


 • Prezentačné zručnosti

Čo odlišuje priemerných rečníkov od výnimočných? Chceli by ste posunúť svoju prezentáciu a prejav o úroveň vyššie? Na tomto praktickom workshope sa naučíte, ako zaujať hneď od začiatku, ako prekvapiť svoje publikum, okoreniť svoju prezentáciu, využiť emócie vo svoj prospech a neustále sa zlepšovať.


 • Emocionálna inteligencia

Chcete zlepšiť úroveň emocionálnej inteligencie? Ako kontrolovať svoje emócie, nakopnúť vnútornú motiváciu, posilniť empatiu a zdokonaliť vzťahy? Aktivity zamerané na budovanie dôvery, očný kontakt, aktívne počúvanie, rozprávanie o svojich úspechoch, techniky na stanovovanie cieľov, podávanie spätnej väzby a mnohé ďalšie.


 • Produktivita

Máte pocit, že by ste potrebovali aspoň 40-hodinový deň, aby ste stihli všetko potrebné? Času máme všetci rovnako, naučte sa ho efektívne využívať tak, aby vaše dni stáli skutočne za to! Predstavíme vám rôzne stratégie time managementu, tzv. life hacks ako nájsť čas aj tam, kde "nie je" a odhalíme spôsoby, ako si zostaviť nepriestrelný To Do List.


 • Spätná väzba

Správne podaná spätná väzba posúva ľudí vpred. Naučíme sa, ako spätnú väzbu dávať, prijímať a ako sa v tom neustále zdokonaľovať. Na tomto workshope sa môžete tešiť na témy ako fixná vs. rastová myseľ, typy a kultúra spätnej väzby, pravidlá pre jej podávania a prijímania, SMART stanovovanie cieľov, FIRE & SBI model, tzv. feedback fallacy: klamy a ilúzie a mnoho iného.


 • Špecialista vs. Generalista

Je lepšie sa špecializovať alebo si udržiavať široký rozhľad a širšie portfólio zručností. Čo hovorí výskum a akých ľudí uprednostňujú firmy? Kto je to polymath?

Tento workshop otvára ľuďom obzory v oblasti ďalšieho vzdelávania, umožňuje pochopiť ľudský mozog a využitie jeho kapacity v práci aj v bežnom živote. • Pracovné trendy & nástroje 21. storočia

Spoznajte globálne trendy, ktoré hýbu pracovným svetom. Aj firmy potrebujú držať krok a inovovať spôsoby práce, prípadne ich automatizovať. Zoznámite sa s užitočnými nástrojmi, tipmi a trikmi ktoré uľahčia prácu, vylepšia vaše prezentácie a podporia kreativitu a efektívnu spoluprácu. Navyše vnesú do vašej dennej rutiny trochu zábavy.


 • Kritické myslenie v praxi – Ako sa vyznať v informačnom chaose?


Kritické myslenie bolo podľa Svetového ekonomického fóra 2. najžiadanejšou mäkkou

zručnosťou na pracovnom trhu. Jeho dôležitosť do budúcnosti len porastie, a to nielen v práci. Ako identifikovať v záplave informácií tú nedôveryhodnú? Prečo sa nášmu mozgu a jeho rýchlym úsudkom nedá vždy veriť? Na workshope si ukážeme, ako s mechanizmami nášho mozgu efektívne pracovať tak, aby sme mohli urobiť čo najobjektívnejšie rozhodnutie.


 • Online networking

Získavanie nových kontaktov a budovanie vzťahov je jednou zo základných zručností budúcnosti, ktorá vás môže odlíšiť od konkurencie. Ak vás zaujímajú špecifiká online networkingu a chcete sa dozvedieť viac ako v súčasnej dobe zaujať, zanechať skvelý prvý dojem a úspešne komunikovať na základe osobnostnej typológie tak ste tu správne! Čakajú na vás techniky, nástroje, ako aj skvelé aktivity na zvyšovanie popularity, siete kontaktov, sebaprezentácie na sociálnych sieťach, zapamätateľnosti a nebudú chýbať ani networking výzvy na neustále zlepšovanie sa. Workshopy zamerané

na rozvoj KREATIVITY
 • Design Thinking

Design Thinking organizujeme pod záštitou programu firmy Google: New Generation of Founders. Je jednou z metód na vývoj inovatívnych produktov a nápadov zameraná na užívateľa pochopením jeho potrieb, skúmaním inovatívnych riešení a testovaním prototypov.


 • CANVA: Ako na profi grafiku za pár klikov

Potrebujete si pripraviť prezentáciu, ale PowerPoint vás už nudí? Chceli by ste si vytvoriť nádherný dizajn pre vaše nápady, ale neviete ako? Hľadáte jednoduchý, ale pritom moderný grafický nástroj, prostredníctvom ktorého si rýchlo a bezplatne vytvoríte akýkoľvek návrh? Dodajte vašim nápadom profesionálny grafický formát s minimom námahy.


 

Náš tím interných lektoriek


Lenka motivuje najmä dievčatá a ženy k práci s technológiami. Je autorkou prvej motivačno-náučnej knihy Ženský algoritmus, v ktorej vyvracia predsudok, že ženy a technológie k sebe nepatria.

Po 12 rokov práce v IT a na Slovensku a v Anglicku založila spoločnosť Algoritmus, o rok neskôr naše občianske združenie pomenované po svojej knihe, v ktorých spolu s tímom pomáhajú najmä ženám získať svoje miesto v oblasti informačných technológií a v manažmente.


Katka je komunikačná a PR expertka s viac ako 9 ročnou praxou. V Lean In zastáva pozíciu Marketing & PR director a vedie workshopy pre Líderky. Začínala ako rozhlasová a televízna reportérka. Neskôr prešla do biznis sféry, kde sa venovala spoločenskej zodpovednosti, organizácii eventov, strategickému marketingovému plánovaniu a vedeniu tímu.


Šárka je certifikovanou lektorkou a soft-skills trénerkou s viac ako 10 ročnými skúsenosťami z oblasti rozvoja a vzdelávania dospelých. V súčasnosti pracuje ako Learning & Development Manager v Lean In Slovakia. V IT oblasti pracuje ako AT&T Projektový implementačný manažér/Expert pre rozvoj a vzdelávanie zamestnancov. V rámci jej spolupráce s Google pôsobí ako certifikovaná #IamRemarkable workshop facilitátorka, Female Empowerment a Design Thinking trénerka pod záštitou programu Grow with Google.

Jej vášňou je rozvíjať a podporovať ženy, aby mohli dosiahnuť svoje ciele a mali šťastný a naplnený život.


Betka je všestranne zameraná študentka masmediálnych štúdií, má skúsenosti s marketingom pre malé firmy, HR v medzinárodnej spoločnosti IBM, organizáciou eventov a participáciou na projektoch pre rozvoj mladých ľudí a študentov. Má niekoľko medzinárodných certifikátov vydaných Európskou komisiou pre prácu s mládežou a ako dobrovoľníčka sa venuje skúmaniu trendov medzi mladými ľuďmi pre o. z. YouthWatch. Jej doménou sú aj inovatívne metódy vzdelávania, neformálne vzdelávanie a rozvoj komunity.


Mirka je doktorkou medzinárodných vzťahov a výskumnou pracovníčkou na Univerzite Karlovej. Bola členkou medzinárodných výskumných projektov, prednášala na univerzitách a konferenciách v zahraničí a na konte má tiež niekoľko medzinárodných odborných publikácii. Miera rozšírenia dezinformácii v spoločnosti ju natoľko znepokojovala, že vytvorila workshopy kritického myslenia, ktoré v spolupráci s košickým coworkom Starportom začala streamovať do košických stredných škôl. V súčasnosti spolupracuje s Lean In Slovakia a IT Akadémiou, kde učí ženy a študentov, ako pracovať s informáciami.Workshopy pre verejnosť organizujeme na mesačnej báze s našimi internými alebo externými lektormi / lektorkami a našu ponuku neustále inovujeme a rozširujeme.


Vzdelávanie pre firmy poskytujeme podľa individuálnych požiadaviek klienta. Ak ako firma máte záujem o vzdelávanie z našej ponuky, kontaktujte nás prosím: alzbeta.palkoci@leanin.sk


 

Prehľad našich plánovaných aktivít nájdeš TU.
Comments


bottom of page