• Šárka Patkošová

Ako môžu muži podporovať svoje partnerky ako rovnocenné

Ženy stále vykonávajú väčšinu domácich prác a starostlivosti o deti. V mnohých prípadoch páry uprednostňujú kariéru muža. Ak chcete bojovať proti tejto nerovnosti, pristupujte k svojmu vzťahu ako skutočný partner. Zdieľajte domáce práce a podporujte ambície svojej ženy alebo priateľky v práci. Páry, ktoré majú spoločnú zodpovednosť doma, majú silnejšie vzťahy.1. Komunikujte otvorene

#Komunikácia je vo vzťahoch veľmi dôležitá. Manželstvá sú silnejšie, keď obaja partneri riešia nezhody v pokoji a v kľude. Toto je obzvlášť dôležité, keď sa staráte o chod domácnosti alebo spolu vychovávate #deti.


Diskutujte o svojich osobných aj profesijných cieľoch so svojou partnerkou.

Pozorne si vypočujte, čo vaša partnerka chce a vyjadrite svoje vlastné potreby. Potom pokračujte v konverzácii. Porozprávajte sa o nevyriešených problémoch a preskúmajte svoje kalendáre a zoznamy úloh spolu. Keď vidíte, že vaša partnerka má príliš veľa práce, spýtajte sa jej ako sa cíti a ako jej môžete pomôcť.


Vedeli ste?

Ženy sú prerušované viac ako muži. Aj keď vo svojom živote podporujete ženy, možno im nevenujete toľko času, koľko si zaslúžia.

2. Rozhodnite sa ako tím

Mnoho žien robí profesijné obete, aby podporili kariéru svojho partnera a muži stále predpokladajú, že ich partnerka urobí väčšiu časť starostlivosti o deti sama. Tieto trendy môžu v priebehu času viesť k tomu, že ste ako pár zmeškali príležitosti. Zvážte, čo je dobré pre vás oboch, a ujasnite si vzájomné kompromisy. Nejde o nájdenie dokonalého kompromisu s každým rozhodnutím; ide o dosiahnutie zdravej rovnováhy v priebehu času. Ak máte deti, považujte starostlivosť o deti za spoločnú zodpovednosť.Vedeli ste?

Podľa prieskumu absolventov Harvard Business School, tri štvrtiny žien generácie Y predpokladajú, že ich #kariéra bude aspoň taká dôležitá ako u ich partnerov, zatiaľ čo polovica mužov tejto generácie verí, že ich kariéra bude mať p